Genel

Her Geliştiricinin Bakması Gereken 10 Açık Kaynaklı Android Uygulaması

16

Her geliştiricinin dikkatle bakması gereken 10 açık kaynak Android uygulaması

Her geliştiricinin deneme yapması gereken en iyi 10 Açık kaynak Android uygulamasını sıralandı .  Android için örnek uygulama nasıl yapılır ve kendimi geliştirmek için ne yapmalıyım? diye gelen sorulara yanıt ve öneri niteliğindeki paylaşım umarım işinize yarar

Ubuntu One
Ubuntu One, Ubuntu’nun bulut depolama hizmetidir. Cep telefonunuzdan buluta dosya yüklemenizi ve ayrıca Ubuntu One hesabınızı telefonunuzdan yönetmenizi sağlayan bir Android uygulaması piyasaya sürdüler.

Dosyaları nasıl yükleyeceğiniz’i, Rest API çağrıları yapacağınızı, kimlik doğrulama protokollerini saklayacağınızı, kaynak koduna göz atarak wi-fi etkinleştirme saptamayı öğrenebilirsiniz.

Kaynak kodu Url: https://code.launchpad.net/ubuntuone-android-files

Mixare
Mixare, Android için açık kaynak kodlu “Artırılmış Gerçeklik Motoru’dur”. Oldukça iyi geliştirilmiş.

Kaynak koda göz atarak, kamera ile canlı video özet akışları üzerine özel şekiller çizmeyi öğrenebilirsiniz. Ayrıca, Android uygulamalarında “Plugin” modelleri oluşturma hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Kaynak kodu Url: http://code.google.com/p/mixare/

Desksms
DeskSMS, tüm metin mesajlarınızı ve çağrı geçmişinizi GTalk’a, GMail‘e veya uygun bir web sitesine ve tarayıcı uzantısına ileten bir Android uygulamasıdır. Rom Müdürü olan koushikdutta.com tarafından yazılmıştır.

Kaynak koda göz atarak sms ve çağrı günlüğünü okumak, göndermek ve iletmek için bilgi edinebilirsiniz. Android uygulama kaynak koduna ek olarak, diğer tarayıcı uzantısı kaynak kodunu da kontrol edin.

Kaynak kodu Url: https://github.com/ClockworkMod/DeskSMS

Çağrı Sayaçları NG
Çağrı Ölçer NG / 3G, çağrı ve metin günlüklerinizi özetleyen bir Android uygulamasıdır.

Kaynak koduna göz atarak arama günlüklerini, SMS günlüklerini, MMS günlüklerini ve veri günlüklerini nasıl okuyacağınızı öğrenebilirsiniz. Ayrıca, uygulamanın en güzel tarafı ise değişken uzunluklu widget’ları nasıl oluşturacağınızı da öğrenebilirsiniz.

Kaynak kodu Url: http://code.google.com/p/callmeter/

Scrobble Droid
Scrobble Droid, dinlediğiniz müziği takip eden ve ayrıntıları Last.fm’ye gönderen bir Android uygulamasıdır

Şu an Android’de çalan müzikleri nasıl görebileceğinizi kaynak koduna göz atarak öğrenebilirsiniz. Buna ek olarak, ndroid’den Last.fm API’sini nasıl kullanacağınızı da öğrenebilirsiniz.

Kaynak kodu Url: http://code.google.com/p/scrobbledroid/

Gmote
Gmote, Android telefonunuzu bir bilgisayar için uzaktan kumandaya dönüştüren ve kullanıcıların uzaktaki filmleri ve müzikleri çalıştırmalarını sağlayan bir Android uygulaması.

Dokunuş ve diğer hareketleri telefondan bilgisayara aktarmanın yanı sıra, kaynak koda göz atarak müzik ve telefon arasındaki müzik akışı hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Kaynak kodu Url: http://code.google.com/p/gmote/

Ema Kişisel Wiki
Ema Personal Wiki, fikirleriniz, yapılacaklar listesi, görevler, yer imleri, beyin fırtınaları vb. bağlantılı sayfalara sahip bir dizüstü bilgisayardır. Notlar markdown formatında saklanır ve Dropbox hesabı kullanılarak senkronize edilebilir.

Kaynak koda göz atarak Dropbox Api’yi kullanarak dosyaları işaretleme ve senkronize etme hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Kaynak kodu Url: https://github.com/janwillemb/Ema-Personal-Wiki

Chrome’dan Telefona
Google Chrome’dan Telefona Uzantı, kullanıcılara Android’in Bulut Aygıtla ileti gönderme hizmetini kullanarak Chrome masaüstü tarayıcısından, Android cihazlarına bağlantılar göndermesine olanak tanıyan bir Chrome Uzantısı, Android App ve destekleyen AppEngine sunucusundan oluşan bir projedir.

Kaynak koduna göz atarak C2DM’yi ve URL’leri tarayıcıdan paylaşmayı öğreneceksiniz.

Kaynak kodu Url: http://code.google.com/p/chrometophone/

Android Tetris
Android için bir Tetris klonu.

Kaynak koda göz atarak tuval üzerinde çizim yapabilmek için bilgi edineceksiniz.

Kaynak kodu Url: http://code.google.com/p/androidtetris/

NFC Tic Tac Toe
Bu, NFC kullanarak gerçekleştirilen bir örnek Tic Tac Toe oyunu.

Kaynak koduna göz atarak NFC kullanarak veri aktarmayı öğreneceksiniz.

Kaynak kodu Url: https://github.com/iBadrinath/NFC-TicTacToe

Night Dreaming (by Sudar)

Tags : Açık Kaynaklı Android UygulamalarandroidNight DreamingScrobble Droid
admin

The author admin

Leave a Response