indir (4)

2023 hedeflerine ulaşmamamız için malüm birileri içten ve dıştan tüm enstürümanları sonuna kadar kullandı ve bizleri olabildiğince ayrıştırdı. Alevi bir kıza aşık olanda sevdiğine varamadı, Kürt kızı da kanıp eylemlere katıldı, faşistler daha faşist, sosyalist daha bir emperyalist, İslamcı daha bir laik oldu ama hiç kimse geldiğimiz bu durumu fark etmedi.

Beni takip edenler bilir hep milli yazılım, yerli yazılım diye haykırıp durdum. Ya karşıma Aytek Durak gibi yatırımcıların simsarlık anlayışı ile teknoloji geliştirme mantığı çıkıp hayallerimize sekte vurdu ya da devletin yatırımından rant elde etmek isteyenler veya paralel bilişimcilerin emekli olmadan önce vurmak istedikleri vole isteği… Kısacası hep karşımıza devletim, milletim diyerek asıl derdi para olanlar çıktı.

Strateji gereği bizlere verilmesi planlanan devlet desteklerini de kabul edemedik. Yerli yazılım diye geliştirildiği iddia edilen her ne varsa aldatmacaydı ve bunu hiç kimse anlamadı. Ve artık kimsenin hiç bir şey anlamasına gerek kalmadı. Nasılsa yeniden yapılandırma adı altında yeni yeni yerli yazılım, silikon vadileri gibi bir çok efsane fikirle devletimiz milletinin yanında durarak yerli yazılım ve teknolojiler geliştirmeye devam eder. Bizlere kimsenin ihtiyacı yok artık.  Nasıl olsa bizlerden daha iyi düşünen devlet büyüklerimiz var. Ben ve ordum artık devletin yanında veya karşısında değiliz. Bizleri dinlemeyen devlet erkanı da başta olmak üzere, hiç kimse bizlere asla gelip de bir şey istemesin. hem zaten biz kimiz de koskoca devlet erkanı gelecek de bizlerden bilgi alacak. Bizler akil adamlar değiliz ki? O yüzden boş verdik biz bu dünyayı. Artık ahirete yatırım yapmak en mantıklısı. Hem siz değil miydiniz “senin dünyayı değiştirmek gibi bir görevin yok, maneviyatını güçlendir, ibadet et, şükür et yeter” bu cümleleri söyleyen? Şimdi alın bütün stratejilerinizi ve istediğinizi yapın.

yeni yeni silikon vadileri ve yerli yazılımlar ile yeni programlar satın, satın ve satmaya devam edin.

Hangi para birimi veya miktarı bizi satın alabilir veya zihnimizde bulunan ne varsa alabilir? Buna sizin teknolojiniz yetmez. Özür dilerim buna Amerikan teknolojisi dahi yetmez ki bizim aklımıza hakikaten ihtiyaçları yok. Zuck de onlarda Bill’de onlarda. Damatlar tarafından sarılan bir hükümet ve devlet düşünün, bize ne gerek var ki!

Nasıl olsa Göklerden gelen bir karar vardır. Nasıl olsa geldikleri gibi giderler. Kısacası bizlerin hiç bir şey yapmasına gerek yok! Yapması gerekenler zaten yapar…

Tüm teknolojik alt yapısı yabancıların elinde olan ve kandırılan bir devlet mekanizmasına konuşmak ne haddimize…

Yaşasın Kral! Yaşasın Kraliçe! Yaşasın Prens ve Prensesler…

Haksızlık karşısında sessiz kalmayın! şerefinizi kaybedersiniz diyen Hz. Ali’ye selam olsun. İlmin kapısında nöbet tutan bilge nesli duymayanların ve kendi bekçilerini kapıya dikenlerin yanında değiliz…

Gel de zihnimdekileri al da görelim haydi!!!

Şimdi oyun bitti işte…

Game Over

Tags : Game Overoyun bitti
admin

The author admin

Leave a Response