Bilgi Güvenliği

Elektrik Üreten Yol ve Gelişen Türkiye

elektrik üreten yol

Bir dönem Fransız ekolünün, neden Atam tarafından dikkat çekici bulunduğunu şimdi daha iyi anlıyorum. Ortak noktamız şu ki; fransızlar da teknoloji ve sanatı iyi kullanıyor. Tek fark biz hayal ederken onlar uyguluyor. Neyse efendim asıl konumuza dönelim…

Daha Önce Gelişen Türkiye ve Avrasya Tüneli başlıklı bir makale yayınlamıştım.  Bu makalede “harika işler yapıyoruz, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi ve Avrasya Tünelinde neden güneş enerjisi ve kinetik enerjinin kullanılmadığını sorgulamıştım”

(Malüm birine bir fikir verdiğinde, işin içerisindeki özne ya rant yada pazar payı diyelim, bir şey için şunu diyebiliyor; “Biz bunları düşünmedik mi? Gizli gizli yapmadığımızı nereden biliyorsun veyahut senin ne haddine”

“Efendi efendi… Sen benim haddimi benden aldığın maaş ile nasıl sorarsın? Senin vazifen bu. Elbet yapacaksın ama ayakta alkışlat kendini beni zorla ayağa davet etme yani”)

Fransa’nın bir köy yolunda yere döşenen güneş panelleri sayesinde, o bölgedeki tüm otoyol aydınlatması karşılanmış. 100 dakikayı 15 dakikaya indirgeyen Avrasya Tünelinden de oldukça sıkı bir enerji çıkardı. 3 tane de devasa , akıcı ve yoğun köprülerimiz var. Elektrik faturası ödememek için sürekli köprüyü kullanacak olanların artışı da trafiğe ne yönde yansır siz düşünün.

Dünyanın ilk “elektrik üreten yol” ünvanını alan proje ile Fransa’da yine “teknolojik sanat” kavramının öncülüğünü yapmış oldu. Yakın zamanda uçan insanların kullandıkları protatiplerinde yine fransızlar tarafından geliştirildiğini göreceğiz. Açıkçası ben bir protatip gördüm sizlere de izlemenizi öneririm.

Fransız mucit Franky Zapata geliştirdiği hoverboardla 2 bin 252 metre uçarak Guinness Rekorlar Kitabı’na girdi. Yayınlanan ilk videonun ardından internet dünyasında oldukça popüler bir cihaz haline gelen Flyboard…

 By
582 0

Fransız mucit Franky Zapata geliştirdiği hoverboardla 2 bin 252 metre uçarak Guinness Rekorlar Kitabı’na girdi.

Yayınlanan ilk videonun ardından internet dünyasında oldukça popüler bir cihaz haline gelen Flyboard Air, Spider-Man’in düşmanı Green Goblin’in uçuş takımına benzerliğiyle de dikkat çekiyordu. Flyboard Air’ın tanıtılmasının üzerinden henüz bir ay bile geçmemiş olmasına rağmen Franky Zapata tarihin en uzun hoverboard uçuşunu gerçekleştirerek Guinnes Rekorlar Kitabı’na adını yazdırmayı başardı.

Flyboard Air

Sanıyorum herkes haddini bilse ve yapabileceklerini ortaya koysa ortalık güllük gülistanlık olur ve lale devri sonrası gül devri de yaşanabilirdi.

Bana ilk başta fikir sahibi sandığım ama sonrasında fikirlerinin alıntı ve kopya yoğunluklu olduğunu gördüğüm bir abi, eleştirili ama doğru yazılarım içinde sorduğum bir soruya bana yorum yazmıştı;  Soruda, nerede bu siber güvenlik komutanı demiş ve kendisi de “sen siber komutanı olmayı unut”demişti. Sonra yaptığım paylaşımı da geri aldım. O an yazdığım ve geri aldığım cevap şuydu; “zaten bir komutanı var ve ben kim diyorum?”

Dediğim gibi sonrasında sildim. Nedense bir zamanlar devlet başkanıma da muhtar olamaz dedikleri geldi. Biz işin askerliği yada komutanlığı tarafında değiliz abicim. Sen Ağabeymisin yoksa Abimisin ben biliyorum. Senin bir Ağabey olamayacağın da belli. Buradaki mesele, Ha Asker Olmuşsun, Ha Komutan… Amaç sancağı yüceltmek ve bu amaç için kim neye inanırsa o na göre yaşar.

Yani ben diyorum ki, Madem ki bir şey yapıyoruz en iyisini en gelişmişini yapalım. Bunu akıl edenleri dinleyin siz yine yat kat derdindeyseniz o da sizlerin olsun…

Makalemi yine bir soyal fikir ile sonlandırayım.

Kamu Spotu Tanıtım Senaryosu

Milli Piyango ( Milli Kalınma)

Her aile en az bir bilet alıyor.

Bu bilet tam 70.000.000 satılıyor.

35.000.000 ikramiye dağıtılıyor ve toplanan para ne kadar artarsa 35.000.000 o kadar artar.

ilk yıl kazananlar kendilerini belli bir düzeye çektiler ve çalıştılar, ürettiler. Alınan ikramiyelerin geri dönüşleri, fabrikalar, köy enstitüleri ve daha bir çok Milli Bilişim Seferberliğine konu olan projeler geliştiriliyor.

Her yıl dürüstlükle düşünen yeni nesiller yetişiyor…

Şimdi de ödül alan be ödülü hak eden “Milli Kalkınma, Milli Piyango” kamu spotu için Diriliş Ertuğrul’da yapılan komediyi mi yapacaksınız

yapın yapın… Ha Ha Ha haydi sizin için Ho Ho Ho…

Ne o?  artık o pis ve pasaklı, adı üstünde “Okancık” bizlerle alay edemiyor mu?

Kuleli Askeri Lisesi

Bilim ve Sağlık Akademisine dönüşmüştür. Vatana Millete Hayırlı Olsun

Kuleli Askeri Lisesinin projeleri arasında yer alan “Elektrikli Üreten Yol ” ülkemize hayırlı olsun…

Sosyal Sorumluluk ve Reklam Hizmetleri Sundu….

admin

The author admin

Leave a Response