Genel

Siber Güvenilir Hatay etkinliği gençler tarafından büyük İlgi İle karşılandı

sgh

Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin katkıları ile gerçekleşen Siber Güvenilir Hatay etkinliği bölge gençlerinin yoğun katılımı ile gerçekleşti. ‘’Siber güvenilir Türkiye’’ olma ilkesi ile yola çıkılan projenin mimarı Siber Güvenlik Uzmanı Burak Bozkurtlar, Türk gençliğinin emeği ve azmi ile kooperatif etkinlik düzenlediklerini ve bu yoldaki tek amacın maddi getiriler değil, nitelikli bir siber güvenlik ekosistemi oluşturmak olduğunun altını çizdi.

Anadolu’nun muhtelif illerinde siber güvenlik farkındalığını yeşertmek, ulusal ölçekte nitelikli siber güvenlik gücü elde etmek için uygun sahayı oluşturmak yolunda hayata geçirilen ‘’Siber Güvenilir Türkiye’’ isimli projenin ilk ayağı Hatay’da gerçekleşti. Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin destekleri ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın katılımı ile gerçekleşen etkinlik bölgenin bilişim teknolojilerine gönül vermiş gençleri tarafından yoğun llgi ile karşılandı. Siber güvenliğin çok boyutlu ele alındığı etkinlikte BTHABER Şirketler Grubu Başkanı Murat Göçe de etkinlikte konuşarak, siber güvenlik farkındalığına dair verdikleri desteği gösterdi. Pek çok panel, sunum ve konuşmanın gerçekleştiği etkinlikte, sızma testlerinde başarılı olan genç güvenlikçiler ödüllendirilirken, gerçekleşen çekilişler etkinliği eğlenceli kıldı.

Etkinlik hakkındaki görüşlerini dile getiren Siber Güvenlik Uzmanı Burak Bozkurtlar, maddi çıkar veya destek beklemeksizin, ellerindeki imkanlarla, gençlik ateşiyle ve belediyelerin yol göstericiliği ile bu denli etkinliğe imza attıklarını belirtti. Amaçlarının tüm ülke sathında farkındalığı baki kılmak olduğunu belirten Bozkurtlar bu proje ile umut vaadeden gençlerin amaçlarına ulaşmasında itici güç oluşturmaktan duydukları memnuniyeti belirtti. Bozkurtlar sözlerine şu şekilde devam etti:

YAZAR

Ferit ÇELİK

Bilişimin farklı kapılarından başını uzatıp girmekten vazgeçmiş, karşı koltukta oturup sorular sormayı daha makul bulmuş…

Kaynak : BT Haber

Tags : siber güvenlikyapay zeka ile belediyecilik
burakbozkurtlar

The author burakbozkurtlar

Leave a Response