Eleştiri

“Biz Yaptık” out “Vesile Olduk” in

29732

Geçtiğimiz günlerde çok hoşuma giden bir paylaşıma denk geldim. Orman mühendisi tarafından yapılan paylaşım için kendisine ayrıca teşekkür ediyorum.

Bu paylaşım üzerine belki de sayfalarca yazı yazası gelenlerin sayısı azdır ama çok konuşup boş konuşmadan bir şeyler yazmak geldi içimden…

Devletin imkanları ile fayda sağlamak adına kiraya verilen reklam panolarını sizler de görebiliyor musunuz? Yol kenarlarında, otobüs duraklarında veya otoyol üzerindeki geçitlerde bulunan reklam panolarında neler yazıyor hiç bakıyor musunuz?

Ben ağırlıklı olarak, şu kadar rehabilitasyon merkezi yaptık, şu kadar yaşlıyı ve engelliyi taşıdık gibi birbirinden faydalı işler yapıldığını gösteren af,şleri görüyorum. Bazıları hakikaten tasarım zekası kokarken bazıları da “bu tasarımda bulunan 77 hatayı bulun tadında olabiliyor.

Keşke Orman Mühendisinin paylaşımdaki sincap gibi unutmadan bilinçli olarak vesile zinciri oluşturabilecek zekayı gösterebilsek. Ancak ne biz sincaplar kadar şirin ve bol “Vesile-li” olabiliyoruz ne de Sincaplardan bizi ayıran “düşünebilme” farkının hakkını verebiliyoruz.

Ne diyelim, devletimin unutkan ama bol “Vesile-li” Sincaplarına selam olsun…

Yapay Zeka ile Belediyecilik için logomuzda kesinlikle bu sincap kullanılmalı. En azından benim oyum bu yönde…

Tags : sincap ile belediyecilikyapay zeka destekli beldiyecilikyapayzeka
admin

The author admin

Leave a Response