Genel

Bir Siber Güvenlik Hikayesi

651218-636443588675698459-16×9

Son günlerde özellikle Facebook hesabı çalınanlar ve bu hesapları çalarak, arkadaş listelerinde genç yaşlı demeden herkesle alay ettiğini sanan siber zorbaların sebep olduğu mağduriyetleri dinliyorum. Öte yandan siber zorbalıkta sınır tanımadan ahlaksızlığın dibine vuranlar, küçük yaşlardaki çocuklara akıl almaz tacizlerde bulunabiliyor. Aileler ise oldukça çaresiz. Savcılık makamına suç duyurusunda bulunmak ise malesef hiçbir çözüm üretmiyor. Çünkü, Facebook’un Türkiye’de hizmet verdiği bir müşteri hizmetleri de yok. Bu durumu dile getirmeyen bir BTK başkanı vardı çok şükür o da yok artık.

Siber zorbalık ve kurumsal bilgi güvenliği başlıklarında araştırma yaparken rastladığım harika bir videoyu sizlerle paylaşmak istedim. Hakikaten çok başarılı bir çalışma olmuş. Sade ve net anlatımı sayesinde, özellikle sosyal mecralarda çok daha dikkatli olmanızı sağlayacağından hiç şüphem yok.

Sözü çok uzatmadan, siber güvenlik farkındalığının fevkinde olacağınız “Bir Siber Güvenlik Hikayesi” ile sizleri başbaşa bırakıyorum.

 

 

 

 

 

 

Nova Laboratuvarları tarafından hazırlanan bu farkındalık çalışması için, yapımda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

 

 

video kaynak: KhanAcademyTürkçe https://www.youtube.com/watch?v=vWPgPsPcA2c

Tags : bilgi güvenliğikhan academytürkçeNova laboratuvarlarısiber güvenlik farkındalıksiber güvenlik farkındalık videosusiber güvenlik hikayesi
admin

The author admin

Leave a Response