Genel

“Yeni Nesil Çocuk” Olmak

burakbozkurtlar

Bilindiği üzere çocuklarımızın geleceği ve hatta geleceğe daha iyi hazırlanmaları için Fatih projesi kapsamında ücretsiz tabletler dağıtıldı. Elbette paralel vatan hainlerinin organize ettiği bu çalışma ile kimse çocukları düşünmedi. Aslında bizim çocuklarımız düşünülmedi. Kendi çocuğu düşünen paralel devlet mensupları elde ettikleri rantlar ile çocukları için çoktan I Pad alıp geleceğe ne derece bağlı ve kaliteli olduklarını yetiştirdikleri çocuklarına göstermişlerdi.

Neyse, zaten paralel yapı mensuplarının son zamanları olduğu için artık daha bu konuya değinmeyeceğim ve asıl konuya geleceğim. Çocuklarımızın user(kullanıcı) yani köle olmaması için, developer(geliştirici) olması için yönlendirme yapmalıyız ve bu devlet politikası olmalı. Şimdi izleyeceğiniz videoda legolar ile yapılan çalışmaları gösteriyor. Uygulaması basit ve parçaların maliyeti emin olun bir I Pad etmez. Ama ben legolardan daha farklı kitleri öneriyorum. Hangi kitler derseniz, önce lego ile bebeler ne yapıyor bir bakalım sonrasında belki utanıp “yav gel hele bu tabletlerin verdiği zararları çocuklardan nasıl kazırız” diye bir soran olur…

Görüldüğü üzere hoş….

Bende bir kit ile tuzlu su ile çalışan bir protatip hazırladım. Üstelik maksimum 2 saatimi aldı. Çocuk ruhlu oğlum diyen anneme, ah annem keşke çocuk zekası ile devletler yönetilse de paralel yapı ile mücadele etmek zorunda kalmasaydık. Öyle ya, paralelin her bir şeyi çıktı bir tek paralel çocuk çıkmadı :=)

Gördüğünüz protatip için çocuklara ders vermek ve bir arada geliştirme yapmak çok keyifli olurdu. Bir kaç okul ile görüştüm ve gurur duyacaklarını söylediler. Neyse ki paralel olmayan ve kendi maaşı dışında kazanç peşinde koşmayan hocalarımız halen daha var.

Fotoğrafta gördüğünüz tuzlu su ile çalışan aracın tuzu biterse diye pil entegre edildi. Güneş paneli de yolda…

Son olarak, aslında legoların ne derece geri ama temel bir konu olduğunu ve asıl bulunmamız gereken noktanın da videosunu izlemenizi öneriyorum.

bilmem anlatabildim mi?

 

Tags : çocuk koçuçocuklar için robotözel dersraspberry pirobo kitrobotik dersücretsiz robot eğitimi
admin

The author admin

Leave a Response