Genel

Overwatch’da Türklerin Nöbeti Başlıyor

overwatch

Birçoğumuzun bildiği dünyaca ünlü ve XBOX, Play Station ile Bilgisayar ortamlarında Blizzart tarafından geliştirilen ve  çoklu oyuncular ile çevrimiçi olarak oynamaktan kendinizi alamadığınız Overwatch isimli oyuna Türk Karakter olarak Emre Sarıoğlu’nun ismi açıklandı. Overwatch’un resmi internet sitetsinden 27. karakter olarak Emre’nin açıklanmasının ardından, tüm Overwatch karakterlerinde olduğu gibi karakterin hikayesi de yayınlanmaya başlandı.

Hikayeye göre, Ana Amari isimli keskin nişancının komutasında Tjborn’ün mühendisliğinde özel ve birinci sınıf asker olan Emre, tankçı olarak İstanbul’da gerçekleşecek olan çok gizli görevde yer alıyor. Blizzard’ın Türk oyuncuların dikkatini çekmeye çalıştığı kesin ve sonuç olarak büyük ilgi topladığı da bir gerçek. Tabi ülkemizden dünyaya yayılan ne bir teknoloji ne de bir bilgisayar oyununun olmayışı, bizim bu tip haberler karşısında kulak kesilmemize sebep oluyor. Biz oyunumuza bakalım ve bu utancı popülist olan iş adamları ve şakşakçıları yaşasın.

 

Benim en çok oynadığım Overwatch karakterleri arasında Soldier76, Dva, Junkrat ve bazen de Reinhardt var. Benim bu oyuna olan merakım arkadaşımın PS Plus hesabı üzerinden katıldığım takım halinde oynadığımız oyunlarla başladı. 70. level’da aldığım hesap şu anda 329. Level’da olmakla beraber dünya sıralamasında üst seviye oyuncular arasında malesef fena eziliyorum. Bu ezikliğimin kazanca dönmesini sağlayan İngiliz vatandaşı olan bir Türk oldu diyebilirim. Şu anda dünya çapında en başarılı oyunculardan oluşan arkadaşlarını, bizim geliştirdiğimiz bir platformda toplayıp, level yükseltmek veya TOP 100 e girmek isteyen oyunculara da ücreti mukabilinde destek vermeye davet etti. Hepsi de kabul etti. Kasım ayında yayın hayatına başlayacak olan Gamer projemiz hakkında kısa bilgiler verdikten sonra, sıra geldi Emre’nin ne zaman Overwatch’da karakter olarak katılacağı sorusuna yanıt bulmaya…

 

Öncelikle Blizzard’ın yayınladığı ve yukarıda görülen açıklamanın bir çeşit siber saldırı olduğunu düşünmedim desem yalan olurdu. İlk başta yok canım daha neler desem de bu açıklamanın halen daha aktif olması, bende siber saldırı olabilir yorumunu ortadan kaldırdı. Henüz tanıtım filmi yayınlanmasa da, izlediğim bir videoda yeni karakterin çizimleri de gösteriliyordu. Henüz Emre Sarıoğlu kimdir bilemiyoruz ama ne kadar Emre Sarıoğlu varsa, dünya çapında meşhur olacağı da kesin.

 

White Dome operasyonu ile Emre pek yakında tüm platformlarda Overwatch’da…

 

 

 

 

 

Tags : emre sarıoğlu overwatchoverwatchoverwatch Türk oyuncutürk karakter
admin

The author admin

Leave a Response