Bilgi Güvenliği

“Bilinç Düzeyi Sıçraması” nedir?

1

Diş ağrısı gibisi yoktur bilenler bilir. Klinik detaylara girmeyeceğim ama çocuklarınızı çok şekerlemeyin ve mümkünse az sonra okuyacağınız hikayede ki büyümeyen çocuk olmasını istemiyorsanız, okuduklarınız için çocuklarınıza bir fırsat verin…
Bu arada, halen daha içindeki çocukla iletişimi olanlarda okuduklarını tatbik edebilirler
O kadar kötü bir gündü ki annem artık oğlum çık bir tur at açılırsın belki diyordu. Hakikaten tam olarak ne yapacağımı bilemeden sahile belki inerim diyerek dışarı çıktım. Önce karşı apartmandaki harika kedileri sevdim. Biri bizim karam gibi diğeri ise pofuduktu resmen. Neyse ki bana pozitif enerji verdiler ve caddeye doğru indim. D&R’ın önünde sanki zaman durdu ve bir çok defa ziyaret ettiğim ve anılarımın depreştiği anlarda tak diye içeri girdim. İçeride dolaşırken sanki aradığım bir şey var ve ben onu bulacağım derken raflarda inanılmaz ürünler görmeye başladım.

Böcek, Soda robotu ve Traktör… bunlar değil elbette…

images robo-kit-egitim
Tuzlu su ile çalışan V motor ile çift silindir seçenekli bir araba hatta jip beep diyorum ben ona.
Sanal Evcil hayvan besleyenler bilir ne demek istediğimi. 150 lira civarı olan kiti aldım ve kasadaki çocuğa bir hazina bulduğumu söylediğimde bir an evvel kasadan ürünü geçirip ödemeyi almaktan başka bir düşüncesi yoktu. Sonuç tak sepeti koluna, herkes kendi yoluna. Hızlıca eve dödüm ve yol üzerindeki girişimci mahalle gençliğine bir kaç saate protatip hazır dedim ve eve geldim.
Tam odaklanabilseydim 15 dakikaya hazırlardım ama biraz odak sorunlarım nedeni ile ortalama 2 saate yakın bir sürede tamamladım. Tuzlu suyumu hazırlayıp, pile sodyum yüklemesi yaparak jip beep marleyde gitmeye başladı. Anneme seslendim malüm temizlik sohbetleri bende jip beep i yanına gönderdim. Annemde şaşırdı ve “hakikaten tuzlu su mu? Çalıştı mı?” dedi ve sanki nobel ödülü almış kadar mutlu oldum. Videosunu çekip paylaştım ve girişimci gençlere gösterdim.
Şimdi de yatırımcıları bekliyoruz…

 

dsc_0855

(pil ile tuzu biter diye yedek enerji ünitesi kullanıldı ve güneş paneli de kolaylıkla eklenebilir)
Finansal yatırım bir yana kalsın da bakın ben ne diyeceğim?
Bu yazıyı kaleme (klavyeme) alma fikri şuradan geldi; Annem bana jip beep ile oynarken “ah benim çocuk ruhlu oğlum” dedikten sonra, orta okulu okuduğum okula giderek konuşma isteği uyandırdı.
“Hocam ben Burak, burada okudum şimdi de çocuklara ücretsiz olarak bu ve benzeri ne varsa çocuklara öğretmek ne dersiniz?” işte bu kadar basit. Asıl amaç çocukların tabletler ile değil, iletişime geçebilecekleri oyuncaklar ile geliştirme yapmaları. Bence bu konuya hiç bir anne ve baba itiraz edemez. Etmemeli de zaten. Çünkü, bu ilk devre hatta ilk evre. İkinci devre yada evrede bakın ne yapacağız…


Ben anneme jip beep i yollarken üzerinde ufak bir ekran ve ya bir text (yazı) yada görsel bir şeyler (video, foto) ile canım annem demek isterdim. Eşim olsaydı Aşkım demek isterdim 3 çocuğum olsa, ortancasına 2 ekmek, gazete ve kendine bir çikolata al yazardım. Kısacası, videoda görüldüğü üzere ve henüz göremediklerinizle harika işler yapılabilir.
Çocukların önüne tepside gelen makas, kalem gibi nesneler yerine bu kitleri de ekleyebiliriz. Emin olun, çocukların tepsisini bizlere bırakırsanız astronot bile çıkar. Hatta meselenin astronot olmak değil, teknolojisini bulmak olduğunu da kolay ve erken yaşta kavrarlar…
Şimdi…
Ben bu konuda gönüllüyüm. Eğitmen olurum diyenler, kısa sürede eğitmen olurum diyenler, STK lar, Kızılay gibi yardım kuruluşları: Sizlere açık çağrıda bulunuyor ve benden tüm araçları ile çocuklara eğitim verebilmem/destek alabilmek için okul ismi (ana okulu, ilk, orta, lise, M.Y.O., Üniversite, Yüksek, En yüksek, Süpermenler) vermek yerine direk benden bahsedin ve bu seferberliği başlatalım.
“Raff’da Fikirler vs Askıda Fikirler”

Fikrin askıda olanı olur mu demeyin. Askıda Ekmek sanki tuttu da bu mu tutacak demeyin. Birinde rant diğerinde ise sadece insan olmak var…

Mükafatı da insan olarak geliştirebilmek…İnsanın gelişimine katkı sağlamak…

 

Şimdi hazır mısınız Bilinç Düzeyi sıçramasına ???

 

Tags : özel dersrobo kit eğitimlerirobot eğitimlerirobotik dersler
admin

The author admin

Leave a Response